MATER-bi

Mater-Bi - innowacyjne tworzywo biodegradowalne

Pod nazwą Mater-Bi kryje się kilkanaście rodzajów biodegradowalnych tworzyw opracowanych i wprowadzonych do produkcji przez włoski koncern Novamont. Producent ten jest jednym ze światowych liderów w zakresie przyjaznych środowisku alternatyw dla plastiku. Przedsiębiorstwo działa w tej dziedzinie od przeszło 30 lat, nieustannie poszukując lepszych oraz praktyczniejszych, a zarazem odciążających ekosystem rozwiązań. Ciągle udoskonala też te wprowadzone już na rynek. Wspomniane powyżej biodegradowalne poliestry, określane jako Origo-Bi, a używane przez Novamont w produkcji biotworzyw, powstają m.in. w innowacyjnej bio-rafinerii.

Proces produkcyjny i rodzaje tworzyw Mater-Bi 

W pełni biodegradowalne i kompostowalne biotworzywo Mater-Bi jest materiałem roślinnym. Powstaje poprzez zachodzące w precyzyjnie określonych warunkach połączenie skrobii termoplastycznej oraz biodegradowalnych dodatków. Co ważne, przy rafinacji surowców i dodatków wchodzących w skład tworzywa, nie marnuje się żadnych pozostałości. Novamont wykorzystuje je m.in. do produkcji kremów do ciała.

Różnica pomiędzy poszczególnymi rodzajami wytwarzanych biotworzyw leży przede wszystkim w proporcjach surowców, z których powstaje granulat. Te są dostosowywane do przeznaczenia i oczekiwanych parametrów docelowego produktu. Biotworzywo włoskiego koncernu jest bowiem stosowane jako materiał do produkcji nie tylko opakowań foliowych, worków czy pojemników, ale także sztućców jednorazowych, folii rolniczej oraz folii do laminacji.

Tworzywo Mater-Bi jako zielona alternatywa dla branży HoReCa

Niezależnie od tego, czy prowadzisz restaurację, bar, kawiarnię, firmę cateringową, foodtrucka czy inny biznes z własnym zapleczem gastronomicznym (np. hotel lub hostel), tworzywo Mater-Bi może posłużyć Ci jako idealna alternatywa. Zarówno pod postacią bioworków na odpady biodegradowalne, które można wygodnie wyrzucać razem z zawartością do pojemników "BIO", jak i innych produktów. To świetny zamiennik dla plastiku, który w żadnym aspekcie nie odbiega praktycznością od nieekologicznych rozwiązań konwencjonalnych. W przypadku wspomnianych worków jest nawet zwyczajnie wygodniejszy.

Zalety produktów z biodegradowalnego tworzywa firmy Novamont

Produkty tworzone z biodegradowalnego granulatu są świetnym substytutem tworzyw sztucznych. Zapewniają równie dobre parametry użytkowe, nie szkodząc przy tym środowisku naturalnemu. Zarówno na etapie samej produkcji, która jest prowadzona w sposób zrównoważony, zgodnie z odpowiedzialnym modelem biznesowym koncernu, jak i poprzez samą biodegradowalność oraz kompostowalność. Korzystając z produktów z biotworzywa dbasz o środowisko, wspierasz gospodarkę o obiegu zamkniętym i przyczyniasz się do rozwoju zdrowych dla człowieka oraz bezpiecznych dla ekosystemu rozwiązań. Zachowujesz też komfort i wysoką funkcjonalność.

Sprawdź produkty stworzone z Mater-bi: reklamówki biodegradowalne, eko worki na śmieci, rękawiczki biodegradowalne.